Zpravodaj "Naše Broumovsko"

17.02.2014 23:43

Krátké roční zhodnocení

https://nase.broumovsko.cz/ostatni-sporty/prijemna-tecka-judo-clubu-broumov-za-uspesne-propranym-rokem.html

Příjemná tečka Judo Clubu Broumov za úspěšně propraným rokem

SEZNAM ČLÁNKŮ
Příjemná tečka Judo Clubu Broumov za úspěšně propraným rokem
Strana 2
Všechny strany

judiAnna Freiwaldová a Nikolas Letzel z Judo Clubu Broumov v sobotu 14. prosince zvítězili v posledním kole Polabské ligy v Kolíně. Byla to příjemná tečka broumovských judistů za úspěšně propraným rokem, který zhodnotil trenér a vedoucí klubu Milan Němeček.

"Anička a Nikolas jsou dva nejaktivnější a zároveň i nejúspěšnější závodníci z našeho oddílu. V Kolíně oba svorně vybojovali první místa. Anička ještě startovala mimo soutěž ve vyšší hmotnostní kategorii, kde si poradila se svými soupeřkami a bylo z toho stříbro. Na velice dobře obsazeném turnaji startovalo z 21 oddílů 237 dětí.

Při ročním bilancování se dostaneme k číslu 23, což je počet turnajů, kterých se členové našeho oddílu zúčastnili. Na těchto turnajích vybojovali 16x zlato, 20x stříbro a 10x bronzové medaile.

Na získání těchto výsledků již ke dvěma zmiňovaným úspěšným judistům musím přidat i Kristýnu Vondřejcovou a Jana Lorence, kteří se rovným dílem podíleli na těchto výsledcích. Úspěšně také reprezentovala před odchodem z našeho oddílu Kateřina Rajnohová, která v Jablonci nad Nisou vybojovala na Českém poháru druhé místo. Ondřej Sejkora společně s Ondřejem Vaněčkem vybojovali na tomto turnaji pátá umístění. Velice pěkné a slibné bylo umístění Anny Freiwaldové, které se zrodilo na jejím prvním startu v Přeboru České republiky, kde vybojovala páté místo.

Na broumovských tatami cvičí i čtyřleté a pětileté děti. Průměr cvičících dětí je 8,5 roku, což svědčí o mladém oddíle nejen věkově, ale také judo uměním. Pokud vydrží, tak věřím, že jejich medailový čas přijde.

V prázdninovém období pořádáme letní tábor, který je především zaměřený na vylepšení fyzické kondice a technických dovedností. Závěrem děti skládají zkoušky na kyu (technická vyspělost ohodnocená barvou pásku). Letošního tábora se zúčastnilo 20 dětí a pět dospělých, kteří prožili příjemných sedm dní na chatě broumovských skautů na Janovičkách.

V nastávajícím roce 2014 bude oddíl pořádat dva turnaje.  29. března O Pohár hejtmana Královehradeckého kraje a 15. listopadu  Memoriál Svatopluka Frödeho a. Tím zveme širokou veřejnost, přijďte nás povzbudit. A protože nábor dětí u nás probíhá celoročně, tak zveme všechny věkové kategorie, přijďte se podívat na trénink a pak se rozhodnete.

Za celý oddíl přeji touto cestou všem příznivcům jemného umění příjemné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok."

Tolik Milan Němeček, trenér a vedoucí Judo Clubu Broumov.