Mezinárodního turnaje v judu se v Broumově zúčastnilo přes 80 závodníků z 10 oddílů

31.10.2013 00:00
SEZNAM ČLÁNKŮ
Mezinárodního turnaje v judu se v Broumově zúčastnilo přes 80 závodníků z 10 oddílů
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

jud1Druhého ročníku turnaje dětí a mládeže v judu pod názvem O pohár hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France se poslední záříovou sobotu v Broumově zúčastnilo přes 80 závodníků z 10 oddílů České republiky a Polska.

Svoje síly si do Sportovní haly na Spořilově přijeli změřit judisté z oddílů SKP Judo Nový Bydžov, Sokol Hradec Králové, Judo Club Jablonec nad Nisou, Judo Semily, Sokol Česká Skalice, nový oddíl SKP Judo Náchod a samozřejmě z pořádajícího Judo Clubu Broumov. Zahraniční účast zajistili mladí sportovci z Polska – AKS Strzegom, ULKS Blyskawica Mietków a UKS Judoka Imbramowice.

"Díky početnému zastoupení doprovodných týmů, trenérů, rodičů a ostatních diváků praskala hala ve švech. Jednotlivé zápasy probíhaly na čtyřech žíněnkách, které zabraly téměř celou hrací plochu sportovní haly a výsledky zápasů byly zobrazovány na plochých televizních obrazovkách," uvedl Pavel Hečko z pořádajícího Judo Clubu Broumov.

Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi z rukou hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France diplomy a medaile. Hlavní cenu, Pohár hejtmana, získali judisté z oddílu SKP Judo Nový Bydžov. Druhé místo vybojovali judisté ze Sokolu Hradce Králové a třetí místo obsadili judisté z oddílu AKS Strzegom.

Výborná umístění vybojovali také broumovští judisté. V kategorii do 38,5 kilogramů zvítězil Martin Staněk a Aleš Staněk obsadil 3. místo. Nikolas Letzel vybojoval v kategorii do 33 kilogramů stříbrnou medaili stejně jako Kristýna Vondřejcová v dívkách do 39 kilogramů. V této kategorii obsadil Jan Lorenc 6. místo.

"Veliké poděkování patří všem rodičům, organizátorům, rozhodčím a ostatním příznivcům juda, kteří nám s přípravou a pořádáním tohoto turnaje jakkoliv pomohli. Další aktivitou na judistickém poli bude již V. ročník turnaje Memorilál Svatopluka Frödeho, který se bude konat v sobotu 19. října opět ve sportovní hale. Všichni příznivci tohoto sportu jsou srdečně zváni," dodal Pavel Hečko.

 

Zdroj: Mezinárodního turnaje v judu se v Broumově zúčastnilo přes 80 závodníků z 10 oddílů; Autor: René Herzán; [23.10.2013] [online], Dostupné z www:https://nase.broumovsko.cz/ostatni-sporty/mezinarodniho-turnaje-v-judu-se-v-broumove-zucastnilo-pres-80-zavodniku-z-10-oddilu.html