Judista Nikolas Letzel zvítězil na Memoriálu Svatopluka Frödeho

31.10.2013 00:00

jud1Nikolas Letzel z Judo Clubu Broumov zvítězil v sobotu ve své kategorii na V. ročníku Memoriálu Svatopluka Frödeho. Ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově vybojoval další domácí reprezentant Jan Lorenc bronzovou medail a Šimon Dostál skončil na 4. místě.

Memoriálu se zúčastnilo 125 závodníků z patnácti oddílů. Zahraniční účast zajistili mladí judisté ze tří oddílů z Polska. Jednotlivé zápasy se odehrávaly na čtyřech žíněnkách, které zabraly téměř celou hrací plochu. Výsledky zápasů byly zobrazovány na čtyřech plochých obrazovkách. K prvním zápasům nastoupili závodníci v 11 hodin a díky novému systému vedení turnaje byl turnaj ukončen do 14. hodiny.

"Nový systém se nám pomalu osvědčuje. Závodníci se zapíší do startovních listin předem prostřednictvím e-mailu a to umožní sestavit tabulky před samotným turnajem. Závodníci šetří čas, nemusí brzo ráno vstáva a na turnaj přijíždí v klidu, až před samotným zahájením. Jednotlivé zápasy jsou předem naplánované, judisté se poperou a vítězové jsou bezprostředně vyhlášeni na stupních vítězů. V ostatních státech Evropy se uvedený systém pomalu stává standardem," komentoval nový turnajový systém ředitel turnaje Milan Němeček.

"Díky početnému zastoupení doprovodných týmů, trenérů, rodičů a ostatních diváků praskala hala tzv. ve švech. Veliké poděkování patří právě hlavně všem rodičům, organizátorům a ostatním příznivcům juda, kteří nám s přípravou a pořádáním tohoto turnaje jakkoliv pomohli," dodal Pavel Hečko z Judo Clubu Broumov.

Svatopluk Fröde patřil ve své době mezi špičku judistické reprezentace tehdejší ČSSR a svou osobností přispěl významným dílem k rozvoji juda na Broumovsku. Tyto závody podpořil Královéhradecký kraj a město Broumov.

Broumovští judisté přivezli za poslední měsíc několik medailí a pěkných umístění i z dalších turnajů. Kristýna Vondřejcová koncem září na Mezinárodním turnaji v polské Sobotce vybojovala první místo.

2. ročníku turnaje o Pohár hejtmana Královehradeckého kraje, který broumovský oddíl pořádal 28. září, se zúčastnilo 80 dětí z 9 oddílů. Martin Staněk zde zvítězil, Kristýna Vondřejcová a Nikolas Letzel obsadili 2. místo, Aleš Staněk vybojoval 3. místo a Jan Lorenc skončil na 6. místě.

Na turnaji v polském Žarowe 6. října zvítězila jak Kristýna Vondřejcová, tak i Nikolas Letzel.

Zdroj: Judista Nikolas Letzel zvítězil na Memoriálu Svatopluka Frödeho; Autor: René Herzán; [23.10.2013] [online], Dostupné z www:https://nase.broumovsko.cz/ostatni-sporty/judista-nikolas-letzel-zvitezil-na-memorialu-svatopluka-frodeho.html